Akıllı telefonlar, parmaklarınızın ucunda zengin bir bilgi sunar ve bisikletlilere yönelik uygulama sıkıntısı yoktur, ancak bazen kullanışlı uygulamayı kullanışsızdan ayırmak zor olabilir.

Korkma 5Alyan ekibi tarafından önerilen en iyi bisiklet uygulamaları bu makalede.

Son derece analitik eğitim araçlarından daha basit sosyal uygulamalara ve kullanışlı gezinme kaynaklarına kadar iPhone ve Android cihazlar için çeşitli bisiklet uygulamaları listesi sizin için yazının devamında.

Yalnız bu listeye geçmeden önce belirtmek istediğimiz birkaç önemli nokta var!

Bazı uygulamalar haritaları kullanırken telefonun gpu verisine rahat ulaşabilmesi için telefonu açık şekilde kullanmanızı gidona sabitlemenizi isteyebilir. Bazı uygulamalarda uygulamayı çalıştırıp cebinize veya çantanıza koymanız yeterlidir.

Bazı uygulamalar kalp ritim sensörü, hız sensörü, kadans sensörü desteği ile çalışabilir.

Uygulamar arka planda uzun süreler çalışacağından telefonunuzun pilini hızlı tüketebilirler bu nedenle şarj konusunda tedbirli olmanızı tavsiye ederiz.

Şimdi gelelim Uygulamalara:

1 – STRAVA

Strava’yı telefonunuzdaki bir bisiklet bilgisayarı gibi kullanabilirsiniz, ancak çoğu sürücü, sürüşlerini kaydetmek ve yüklemek için ayrı bir GPS bilgisayarı kullanır ve ardından arkadaşlarının neler yaptığını görmek için STRAVA uygulamasını kullanır.

Strava’ya yüklenen tüm sürüşler GPS li yol bilgisi sürüş verileri olarak kaydedilir ve arkadaşlarınız bu verilere ulaşması için sayfanıza eklenir.

Strava Garmin Edge ve Wahoo gibi farklı uygulamalardaki sürüş verilerinizide kendi içine indirip sayfanızda sürüş listenizde gösterebilir.

Strava’nın kendisini rakiplerinden ayıran özelliği Facebook’a çok benzer şekilde, arkadaşlarınızı takip edebilir ve nereye ve ne kadar zorlandıklarını görebilir, yorum bırakabilir ve sürüşlerinde kudos verebilir ve kendi sürüşlerinizin fotoğraflarını gönderebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz (premium sürüm de fiyat mevcuttur)
İndir: iOS ve Android uygulama mağazalarında.

2 – Wahoo

Wahoo uygulamasının ev büyük özelliği sensörler ve diğer uygulamalarla çok kolay bağlantı kurması ve bu sayede daha doğru verileri profilinize kaydetmesi. Bunun için ANT+ ve Bluetooth bağlantılarını kullanan uygulama kendi Element serisi yol bilgisayarları ile çok verimli raporlama yapabilmekte.

Wahoo uygulaması sensörler sayesinde iç mekanlardada GPS olmaksızın kullanılabilmekte.

Fiyat: Ücretsiz
İndir: iOS ve Android uygulama mağazalarında.

3 – Zwift

Zwift uygulaması iç mekanda akıllı treiner veya sensör lü roller ile antreman sırasında dünyanın dörtbir yanından insanlarla isterseniz antreman isterseniz yarış yapmanızı sağlayan güzel bir uygulama.

Treiner kullanarak Zwift te sürüş yapmak denge sorunu olmadığı için bir nebze kolay ancak sensörlü rollerlarda ise denge meseleside olduğunu için baya yorucu oluyor.

Fiyat: Aylık üyelik ile ücretlendirilmiş.
İndir: iOS ve Android uygulama mağazalarında.

 

Sizde tavsiye etmek istediğiniz uygulamaları detaylı şekilde yazıp görseller ile bize gönderirseniz sizin isminizle incelemenizi ve önerilerinizi bisiklet tutkunlarına aktarmaktan mutluluk duyarız.