Hakkımızda

5 Alyan Bisiklet Takımı

Bisiklet Takımı grubumuz tamamen gönüllülük esası ile tüm faaliyetlerini yürütür ve şimdik Kayseri ve çevresinde bisiklet severlerle birlikte pedallamaktadır.

5 Alyan insanlara bisiklet kullanmaya teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmanın önemini daha kolay fark ettirmek için bisiklet tutkunu birkaç arkadaş tarafından kurulmuş topluluktur.

5 Alyan Bisiklet Takımı ismini grubumuza vermemizdeki amacımız; Bisiklet tutkunu dostlarımıza takım arkadaşı bağı ile bağlanıp her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmektir.

 

NEDEN 5 ALYAN?
Herkesin bir yere giderken, bir şeyler yapmaya başlarken yanına almak isteyeceği çok sevdiği eşyaları, yol arkadaşları, dostları ya da önceden tecrübe edip mutlu olduğu dostlukları, her zaman aynı hazzı ya da daha fazlasını yaşamak için onların da mutlaka yanında ona refakat etmesi gerektiğini düşündüğü anları vardır. Sinemaya giderken, tiyatroya giderken, gezerken hatta evde film izlerken, yürürken, koşarken, yemek yerken, bisiklet sürerken…
Onlar olmadan herşey yarım kalır. Tüm eksikler onularla tamam olur diye düşünür insan. Her yaşta her kişi bunu farklı tecrübelerle yaşadığı gibi bazen de büyük küçük demeden her insan tek bir şeye tutkuyla bağlanabilir hayatta.
Bence bisiklet böyle bir tutku olsa gerek. İhtiyaç olmasının yaninda kimine göre ona bakmak bile heyecanlanmak için yeterli. Odalarının yada bürolarının güzel bir köşesinde, masalarında küçük figür olarak bile kendilerine yer bulmalarinin sebebi nedir ki tutku değilse. Sürmesini bilmeyen bile keşke sürebilsem demiştir hayatında bir kere dahi olsa. Birde sürenlerin heyecanını düşünün. Bir çocuğun 3 teker üzerinde yüzüne yansıyan mutluluk, 2 teker üzerinde sergilediği tüm akrobatik hareketlerin verdiği haz, şehirde araçları ışıklarda geride bırakmak, tırmanmak, yarışmak, tepeden inmek, dağ, taş, çamur çaylak, saylak demeden sürmek sürmek…
İster takım halinde ister tek.
Bisiklet sürerken yanınıza alacağınız dostlarınız yada esyalariniz vardır tabi. Ama birde bisiklet tutkusu ile dolu birine sorun bakalım yanında 2 teker bir gidon bir sele den başka ne isteyecek… Onlarsız hicbiryere gidemeyen, heryere yanında “Tarkan’ın Kurdu” gibi gezdirenlere sorun. Onlardan alacağınız cevap heralde bir bisikletime sorayım olacaktır emin olun. Çünkü onun verdiği hazzin karşılığı olarak geride kalan tüm ekipmanlar aslında onun bir parçasıdır. O olmadan hiçbir işe yaramaz. Onun isteğidir, onun ısmarlamasıdır başka bir deyişle. Ama sahibinin hiç gözü görmez alır takar ve birlikte gezerler. Fiyatı ne olursa olsun..
Bizde bu tutkuyu yaşayanlar ve yaşamak isteyenler olarak bisikletimize sorduk yanına en çok neyi almak istersin diye. Onun en çok yanına almak istediği şey her ne ise onu koyalım dedik takımımızın ismini.
Hem ilk duyanların yüzünde bir tebessüm kondurmak hemde evrensel bir takım olmak ümidiyle evrensel bir anahtar fikri bize de ilginç geldi. Siz ne dersiniz?

Takımımıza tüm bisiklet tutkunlarını bekleriz. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var.
Başınızda kask, sele altı çantalarında 5 ALYAN eksik olmasın.
Vesselam.